1 dzień zwiedzania w Madrycie-Park Retiro/One day of sigtseeing in Madrid - Retiro ParkW listopadzie miałam okazje być służbowo w Madrycie, łącznie dwa i pół dnia, z tego tak naprawdę jedynie pół dnia miałam wolne. Niby nie za wiele, ale jednak już coś. Zapraszam Was do obejrzenia, co udało mi się w tym czasie zwiedzić.

In November I was on a business trip to Madrid, in total I spent there two and a half day. Actually I had only like half a day of free time. Not too much but better than nothing. I would like to invite you to read what I saw during this period in Madrid.Pierwszy dzień zaskoczył mnie piękną pogodą. Było ponad 20 stopni i słońce pięknie podgrzewało. Jak to na południu, niektórzy mieszkańcy chodzili już w kurtkach i botkach. Zaopatrzona w mrożoną czekoladę, udałam się do Parku Retiro.

The first day surprized me with the weather. It was more than 20 degrees Celsisus and the sun was shining nicely. Despite the fact, as it often happens in the Southern Europe, many citizens were wearing already jackets and autumn boots.I bought myself a cup of ice chocolate and went to Retiro Park.Poprzedniego dnia oglądałam film na Youtubie, co warto zobaczyć w Madrycie w ciągu jednego dnia i wiedziałam, że Park ten znajduje się na obowiązkowej liście. Na szczęście wszystko co planowałam zobaczyć znajdowało się w zasięgu spaceru od hotelu.

The day before I had seen a film on Youtube what to see in Madrid in one day and I knew it was on my must see list. Fortunatelly everything I wanted to see was within a walking distance from the hotel.Po jeziorze pływają łódeczki do wypożyczenia na miejscu – istna sielanka.
You can rent a boat to sail on the lake – it looks idyllic.W parku, mimo zwykłego roboczego dnia, była cała masa turystów i chyba również miejscowych spacerowiczów, wyobrażam sobie, co tam się dzieje w sezonie.

Despite the fact it was a working day, there was a lot of tourists and locals strolling in the park, I can only imagine what happens in the season.Park imponuje ogromną powierzchnią 120 hektarów i liczbą drzew i krzewów – ponad 15 tys. To tyle statystyki, a teraz wrażenia.

The park impresses with its area of 120,000 hectares and a number of trees and bushes – circa 15,000. And now let’s talk about my impressions.W parku, oprócz naprawdę imponującej powierzchni, przyciągają uwagę klasycystyczne fontanny.
In the park, besides the impressive area, beautiful classicist fountains draw the attention.Zobaczcie jakie piękne drzewa!
Have a look at these beatiful trees!Zrobienie zdjęcia takiej pustej alejki, jak poniżej, wymaga zejścia z głównych tras spacerowych i cierpliwego oczekiwania.
Taking a picture of such an empty alley requires leaving main part of the park and patient waiting.Dla mnie główną atrakcją parku jest jednak ten szklany pawilon, zwany Kryształowym Pałacem.
For me the biggest attraction is this glass pavilion called ‘Crystal Palace’.Został wybudowany w 1887 roku na potrzeby wystawy, prezentowały się w nim hiszpańskie kolonie.
It was built in 1887 for the purposes of an expo and hosted a presentation of Spanish colony.
Jest w całości zbudowany ze szkła i stali.
It is made from glass and steel.Niestety Pałac był zamknięty - podobno remontowany (taka przynajmniej była tabliczka, choć nic się w nim nie działo).
Unfortunately the Palace was under renovation (at least there was such information on the building) and it was closed.


Podobno na co dzień mieści się tam galeria sztuki.
It hosts an art gallery inside.Spójrzcie, jakie piękne detale!
Have a look at beatiful details!Czy byliście w Madrycie? Jeśli tak, co tam mieliście okazję zwiedzać?
Have you been in Madrid? If yes, what have you seen there?

11 komentarzy:

 1. I visited Madrid many years ago,aldo a short visit. It's time I go again on a visit. There's a lot to be seen there.
  Beautiful pictures of the park, lake and the Christal Palace!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie było by to najmilej spędzone pół dnia w ostatnim czasie :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobra i chwilka w tym pięknym mieście.., pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne widoki i cudowne miejsce~♥

  OdpowiedzUsuń
 5. Madryt wciąż jeszcze przed nami, czekam na dalsze relacje z tego pięknego miasta.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie byłam w tym mieście - fajnie pokazałaś Madryt widziany Twoimi oczyma:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 7. No to dużo udało Ci się zobaczyć. Świetne zdjęcia.:)
  Madryt ciągle mi się marzy.
  Pozdrawiam Cię ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 8. Wesołych Świąt :)
  Zapraszam na nowy post :)
  http://www.stylishmegg.pl/2018/12/wesoych-swiat-i-szczesliwego-nowego-roku.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Madryt jest przepiękny, nawet miałem okazję ostatnio żeby tam być od 27 grudnia, ale jakoś nie wyszło... Wesołych i jak najcudowniejszych świąt! Pozdrawiam świątecznie! :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 daleka droga , Blogger