Zadziwiający kościół romaski/Amazing Romanesque churchDo wczorajszej relacji dodam jeszcze, iż wracając z Krynicy całkiem niespodziewanie na mapie samochodowej zauważyłam, że w Inowłodziu jest kościół romański. 

I would like to add to the yesterday’s report that when we were returning from Krynica, we have noticed on the map that in Inowlodz there is a Romanesque church. 


Rzeczywiście prezentuje się niesamowicie, próbka na zdjęciach. Do środka nie udało nam się wejść, ale planujemy tam jeszcze wrócić. 

Indeed it looks amazing, a small sample you can find on the pictures. We had not entered into the church but we are planning to return soon. Po drodze zahaczyliśmy też o rynek w Opocznie. Myślałam, że to większe miasto. Spekulacje, że w każdym mieście na rynku znajdzie się pizzeria okazały się w zasadzie trafne, obok rynku była i pizzeria i włoska restauracja. Wybraliśmy tą drugą. Niestety pizza miała dość gumiaste ciasto, a tiramisu smakiem przypominało budyń. W skali od 1 do 10 daję mocną 4 głównie za sympatyczny ogródek na dziedzińcu, co daje lepszy wynik od huculskiej karczmy w Krynicy.

On the way we dropped also the market in Opoczno. I thought it will be a bigger city. Speculations that on each market there is a pizzeria appeared to be accurate because there was a pizzeria and an Italian restaurant close to the market. We chose the second one. Unfortunately the pizza was rather like a gum and tiramisu resembled pudding. I am giving a strong 4 in 1-10 scale, mainly because of a nice garden in the courtyard, which is still better than the Hucul Inn in Krynica.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 daleka droga , Blogger