Księżycowy krajobraz Sarakiniko na Milos/Loonar landscape of Sarakiniko on MilosSarakiniko jest podobno jednym z najbardziej fotografowanych miejsc na Wyspach Greckich. Również jedno z popularnych kolorowych czasopism wymieniło Sarakiniko na liście 10 najpiękniejszych plaż Europy. Wstyd się przyznać, że specjalizuję się w greckich wakacjach, a dowiedziałam się o jego istnieniu dopiero po powrocie do Warszawy. Może dlatego, że tym razem nasz wyjazd był zupełnie nieprzygotowany turystycznie i wszystko spontanicznie planowaliśmy na miejscu.
Sarakiniko is supposed to be one of the most photographed places on the Greek Islands and is among 10 most beatiful beaches in Europe. I am ashamed to admit that I found out about it only when I returned home. Maybe because this time our journey was totally spontaneous and we were planning sightseeing only when staying on the island.Co to jest Sarakiniko i czy warto tam pojechać? Są to wulkaniczne skały, które erodowały na skutek działania morskiej wody i wiatru w wąwóz, w który wpływa morze i można się w nim kąpać, a także w niesamowite białe formacje skalne.
What is Sarakiniko and is it worth visiting? Sarakiniko is simply made of volcanic rocks that suffered from erosion due to sea water and wind. These factors caused coming into being of a gorge into which gets the sea water and you can swim there surrounded with incredible white rock formations.Sarakiniko położone jest na północnym wybrzeżu Milos i można się tu dostać za kilka euro autobusem z Adamas. Częstotliwość tych autobusów zwiększa się wraz z przybliżaniem się szczytu turystycznego, który na wyspach zaczyna się mniej więcej 15 czerwca.
Sarakiniko is located on the North coast of Milos and you can get there by bus from Adamas (it costs a few Euro). Frequency of the buses gets bigger with the touristic pick which begings on the islands app. on 15 of June.Woda w Sarakiniko jest obiektywnie rzecz biorąc dość mętna od erodujących skał. Długi odcinek wąwozu można pokonać na nogach, gdyż jest płytko. Ale za to jest ciepła.
To be honest water in Sarakiniko is not that clear due to the erosion of the rocks. The long part of the gorge you can just walk on your feet as the water is rather shallow. But it is hot.Dobrze, że w okresie wakacyjnym na Cykladach zaczyna wiać meltemi, który schładza nagrzane słońcem głowy, bo na plaży byłoby ciężko wytrzymać. Jeśli któreś z Was było tam w sierpniu czy w lipcu, dajcie znać, jak znieśliście tam upał.
Thanks God that meltemi wind blows on Cycladic Islands during summer and cools down our heads as it would be hard to suffer the heat in such places.If you happen to be there in July or August, please let me know how did you bear the heat.Z każdą godziną w Sarakiniko zaczyna przybywać ludzi, oblepiają dosłownie skały, trudno zrobić dobre zdjęcie bez kogoś obcego w kadrze, a do najbardziej malowniczych miejsc trzeba ustawić się w kolejce.
Each hours Sarakiniko becomes more and more crowded, people are simply everywhere on the rocks and it is hard to make a good shot without a stranger. For the most picturesque places you need to queue.Mimo tych niedogodności, to jedno z tych miejsc, które zapamięta się na całe życie.
Despite these inconveniences it is one of the places you will remember.Oprócz leżenia na niewielkiej plaży i kąpieli w wąwozie można udać się także na spacer po skałach.
Apart of lying on the small beach and swimming in the gorge you may also take a walk on the rocks.Udało nam się zrobić zdjęcia w kilku najbardziej obleganych miejscach:)
We manager to make photos in the most popular spots:)Plażowaliście kiedyś w podobnych miejscach?
Have you ever been on a similiar beach?

15 komentarzy:

 1. Przepiękne zdjęcia :) Bardzo fajne miejsce, idealne na urlop :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękna plaża i samo miejsce. Krajobraz bardzo kusi swoimi walorami. Mogłabym spędzić cały dzień na takiej plaży.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. What an amazing place it looks beautiful. The closest I have come to seeing moon like landscape is on Lanzarote. It was a place that was too flat and windy for my liking. Have a good week, Diane

  OdpowiedzUsuń
 4. Olu przypomina mi to miejsce trochę Pamukkale i Kapadocję w Turcji.
  Jestem pod wrażeniem. Piękne zdjęcia. Wpisuję na "grecką listę".
  Pozdrawiam Cię ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 5. Pobudziłaś moją wyobraźnię postem o Sarakiniko. Przyznam, że wcześniej nie słyszałam o tym niezwykle malowniczym miejscu.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawe miejsce z interesującym krajobrazem. Podziwiam ludzi, którzy potrafią tam wysiedzieć (albo leżeć) kilka godzin w takim upale.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Haven't heard of Sarakiniko till now. Sounds like a very interesting place with all those volcanic rocks. Good pictures of you and your kid!

  OdpowiedzUsuń
 8. powiem tak, mnie południe Europy mało kręci, jakoś nie mam potrzeby ;)
  ale moja rodzina tak, i kolejny ... trzeci rok z rzędu moje panny wybierają kierunek przyszłorocznych wakacji. Padło na Grecje. A na w panice szukam czegoś interesującego dla mnie ... ta plaża jest intrygująca... pewnie długie zimowe wieczory spędze na wertowaniu twojego bloga w poszukiwani inspiracji i wybrnięcia z tematu greckich wakacji

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj nie, nie plażowałam w takim miejscu. Grecja wciąż przede mną ;))

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe miejsca pokazujesz i ładne zdjęcia, pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Przepiękne miejsce, ja jeszcze nigdy nie byłam w Grecji. Może kiedyś mi się uda...

  OdpowiedzUsuń
 12. Wow! Love the rock formation and the beach is beautiful!

  OdpowiedzUsuń
 13. It is really amazing! I've never been in a place like that
  kss
  =)
  New post in my Lifestyle Blog

  OdpowiedzUsuń
 14. Fantastic place and very beautiful photos.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 daleka droga , Blogger